Česky   English   Deutsch

 

 

 

Narozen 1979 v Brně. V roce 1998 se stal členem operního sboru Národního divadla v Brně. Pravidelně se účastnil Rossiniho operního festivalu v italském Pesaru a letních interpretačních kurzů u maestra Bruno de Simone (Itálie). V letech 1993 – 2006 působil jako varhaník a sbormistr v bazilice Nanebevzetí panny Marie v Brně.

V roce 2006 získal stálé angažmá v operním sboru Semperoper v Drážďanech. Zde studuje operní zpěv u Matthiase Beutlicha. Na pražské AMU pak vystudoval operní zpěv u doc. Magdalény Hajóssyové.

Od roku 2009 je v angažmá jako sólista opery v Moravském divadle Olomouc. Zde ztvárnil role v inscenacích Cosi fan tutte (W.A.Mozart) jako Ferrando, La Traviata (G.Verdi) jako Alfredo Germont, Lenskij v Evženu Oněginovi (P.I.Čajkovskij), Edgardo v Lucii z Lammermooru (G.Donizetti) a další.

V roce 2009 založil spolu s Janem Šťávou a Lucií Kašpárkovou umělecké sdružení Wopera-sérija, jehož prostřednictvím se snaží moderním a netradičním přístupem přiblížit klasickou operu i "nezasvěceným" a nalézat tak pro tento žánr nové publikum i v 21. století.

Pravidelně spolupracuje s Národním divadlem Brno, např. v inscenaci Turandot (G.Puccini). V rámci Janáčkova festivalu 2011 zde vystoupil jako Lumír v Janáčkově Šárce, v roce 2012 pak v Janáčkově Osudu.

Je stálým hostem Národního divadla moravskoslezského (Ostrava), např. Carmen (G.Bizet), Ernani (G.Verdi), Život prostopášníka (I.Stravinskij) – v této inscenaci také účinkoval v pražském Národním divadle, při festivalu Pražské jaro 2012, nebo Roberto Devereux (G.Donizetti).

V roce 2011 ztvárnil ústřední roli při světové premiéře čínské opery Journey to the West. Následovalo koncertní turné v Číně a Mongolsku. V prosinci 2012 účinkoval v Číně na novoročním galakoncertu (Qintai Concert Hall, filharmonie Wuhan). V prosinci 2014 potom na galakoncertu v Pekingu.

V roce 2013 absolvoval turné po Německu a Švýcarsku jako Alfredo Germont v La Traviatě (G.Verdi). V této inscenaci nadále účinkuje v divadle F.X.Šaldy (Liberec), kde je také častým hostem (např. Tamino v Mozartově Kouzelné flétně).

V září 2014 debutoval ve Státní opeře Praha v inscenaci La Bohéme (G.Puccini), v únoru 2015 potom v pražském Národním divadle v inscenacích Kouzelná flétna (W.A.Mozart) a Boris Godunov (M.P.Musorgskij). S pražskými operními scénami spolupracuje i nadále (např. J.Strauss ml.: Netopýr, G.Verdi: Macbeth).

Do širší nominace na cenu thálie v kategorii opera za rok 2014, jej herecká asociace vybrala za mimořádné ztvárnění role Ferranda v opeře W.A.Mozarta Cosi fan tutte.

Za ztvárnění role hraběte Almavivy v Rossiniho Lazebníkovi Sevillském byl odbornou komisí nominován a následně získal výroční cenu Opera Plus za nejlepší operní výkon sezony 2014/2015.

Za stejnou roli je v současné době v užší nominaci na cenu Thálie v kategorii opera za rok 2015.

 

Biografie     Program     Repertoár     Ukázky     Napsali     Fotogalerie     Kontakty     Download