Česky   English   Deutsch

 

 

 

G.DONIZETTI: LUCIA DI LAMMERMOOR (Edgardo von Ravenswood)

Die Rolle seines Erzfeindes Edgardo von Ravenswood, den Lucia liebt, hatte Ondrej Koplik übernommen. Auch er glänzte mit einem durchsetzungsfähigen dramatischen Tenor, konnte aber auch zarte Liebe und Hoffnungslosigkeit bestens vermitteln, so etwa im Liebesduett zum Ende des 1. Aktes und zum Schluss, wo er in seiner Arie Todessehnsucht ausdrückt.

J.STRAUSS: NETOPÝR (Gabriel von Eisenstein)

Ondřej Koplík ako Eisenstein vytvoril ľudskú a sympatickú figúru. Dá sa mu veriť. Jeho herectvo je precízne, texty má riadne naštudované, s rolou sa pohráva, dokáže vtipne a briskne reagovať, pracuje s hlasom, gestom. Vokálne jeho lyricky vrúcny hlas zaspieva všetky noty a zaspieva ich dobre a so zmyslom.

NE-ZNÁMÉ TVÁŘE JIŽNÍ MORAVY (Ondřej Koplík)

Ondřej Koplík z Brna: tenorista i sbormistr...

ROZHOVOR PRO OPERAPLUS (Ondřej Koplík)

Ondřej Koplík se na jevišti olomouckého Moravského divadla objevil před čtyřmi roky. Dnes na něm již doslova zdomácněl a díky mnoha rolím, které tu vytvořil, se stal miláčkem publika, které si získal především svými...

A. DVOŘÁK: ČERT A KÁČA (ovčák Jirka)

Ovčák Jirka Ondřeje Koplíka si i přes drobné pěvecké zaváhání také vedl na výbornou, i tentokrát oceňuji jeho pěveckou preciznost.

A. DVOŘÁK: ČERT A KÁČA (ovčák Jirka)

Naproti tomu ovčák Jirka v podání Ondřeje Koplíka neměl chybu. Káčina ochota tancovat třeba s čertem a Marbuelovy čertovské oči a úsměvy příjemně dominovaly celé páteční premiéře.

J. OFFENBACH: PERIKOLA (Piquillo)

Mit einer hellen, hübschen, lyrischen Tenorstimme begabt, dazu mit reiner, klarer Tongebung, kann der Piquillo des Ondřej Koplik aufwarten. Man bedauert ihn, wenn sich Périchole dem Vizekönig zuwendet und ihn abseits stehen lässt.

J. OFFENBACH: PERIKOLA (Piquillo)

V roli Piquilla je milým překvapením tenorista Ondřej Koplík, s příjemným znělým lyrickým tenorem a dobře vypadající i hrající. Nelze nevzpomenout na Antonína Julínka, měl by z něho jistě radost jako ze svého nástupce.

J. OFFENBACH: PERIKOLA (Piquillo)

Velmi příjemné bylo sledovat také špičkování Dona Andrése (Jan Šťáva ml.) a Piquilla (Ondřej Koplík). Ti svým odlehčeným vtipkováním a sehraností zachránili nejednu trapnou situaci.

J. OFFENBACH: PERIKOLA (Piquillo)

Také tenorista Ondřej Koplík si dobře poradil s rolí Piquilla stejně jako Jan Šťáva s pěveckým partem místokrále Dona Andrése.

W. A. MOZART: REQUIEM (tenor solo)

Pan Koplík mě svým hlasem vždycky potěší. Byl jako andělský hlas, který zněl jemně a svým způsobem smutně až dojemně. Byla to nádhera ho poslouchat.

B. SMETANA: PRODANÁ NEVĚSTA (Vašek)

Sólisté i sbor využívali hojně i prostoru improvizovaného hlediště, především postava Vaška v podání Ondřeje Koplíka si svými kreacemi v publiku v závěru získala obrovské sympatie diváků.

B. SMETANA: PRODANÁ NEVĚSTA (Vašek)

Pokud bych měla hovořit o hvězdách premiérového večera, byli jimi Kecal v podání Jiřího Přibyla a Vašek Ondřeje Koplíka. Oba jsou skvělí zpěváci i herci! Především Vaškovi Ondřeje Koplíka není skutečně co vytknout!

B. SMETANA: PRODANÁ NEVĚSTA (Vašek)

Viděl jsem představení, v němž účinkoval Jiří Přibyl v roli Kecala, a to mu sedí. Na Vaškovi, ztvárněném Ondřejem Koplíkem, mohla zase ženská část publika oči nechat a jeho pěvecký výkon byl právem odměňován aplausem.

B. SMETANA: PRODANÁ NEVĚSTA (Vašek)

Za svůj pěvecký výkon i svůj komediální nadhled byl jako Vašek náležitě aplaudován další tenorista a sice Ondřej Koplík, který je v inscenaci avizován i do role Jeníka.

G. VERDI: LA TRAVIATA (Alfredo Germont)

Druhá premiéra byla pro mě pozoruhodná hlavně díky skvělému výkonu Ondřeje Koplíka v roli Alfréda Germonta. Tento mladý tenorista mě překvapil velmi vyzrálým pěveckým i hereckým výkonem. A pak, že se tenoristé v českých zemích nerodí!

L. JANÁČEK: ŠÁRKA (Lumír)

Hlas Ondřeje Koplíka mi už dávno není neznámý a musím říct, že je radost ho poslouchat. Je výrazný, nezaměnitelný, ve srovnání s Nociarem působil impozantně a jen jsem v duchu litovala, že roli Ctirada nedostal on. Před týdnem zpíval také v Janáčkově Zápisníku zmizelého a i tam předvedl vynikající výkon!

L. JANÁČEK: ŠÁRKA (Lumír)

Bez výhrad obstál Ondřej Koplík – role pěvce Lumíra má spíš lyrický charakter a dobře mu seděla, tady nebylo třeba brát na nějaké mládí a nezkušenost ohled.

P. I. ČAJKOVSKIJ: EVŽEN ONĚGIN (Lenskij)

Dařilo se rovněž Ondřeji Koplíkovi coby Lenskému, který svou árii před soubojem přednesl s jímavým prožitkem, a Jiřímu Přibylovi v roli mladistvě vyhlížejícího Gremina, oba si právem zasloužili potlesk na otevřené scéně.

P. I. ČAJKOVSKIJ: EVŽEN ONĚGIN (Lenskij)

První premiéře dominovali tři pěvci - excelentní Jakub Kettner (Evžen Oněgin), bravurní Jiří Přibyl (Kníže Gremin) a stále se zlepšující Ondřej Koplík (Lenskij).

WOPERA-SÉRIJA (koncert)

Pánové si rozdělili různé role: nepřehlédnutelný byl Doktor ve Figarově svatbě (Ondřej Koplík - tenor), půvabně působil svůdce don Giovanni (Martin Kux - baryton) a suverénně vystupoval hromovládný Jupiter převlečený za mouchu (Jupitera alternoval Jan Šťáva).

ROZHOVOR - WOPERA-SÉRIJA

Na otázky ohledně celého projektu odpovídá tenorista a předseda občanského sdružení Wopera-sérija Ondřej Koplík.

ROZHOVOR - ZA OPONOU 2009/11

Každá nová role mě obohacuje, říká nová posila souboru opery a operety Moravského divadla Ondřej Koplík.

 

Biografie     Program     Repertoár     Ukázky     Napsali     Fotogalerie     Kontakty     Download